ماساژور تفنگی

ماساژور تفنگی ضرر دارد؟نکات مهم قبل از خرید!

ماساژور های تفنگی با ضربان مرتب به طور موثر رگ های خوبی,اعصاب و مفاصل شما را تحریک میکند و دامنه حرکتی شما را افزایش میدهد.با این حال,در شرایط خاص,تفنگ های ماساژ میتوانند مضر باشند,اگر به درستی استفاده نشوند,و در نتیجه میتواند اثر معکوسی داشته باشند و باعث کشیدگی و رگ به رگ شدن شود.

قبل از استفاده از ماساژور های دستی با بدانید که چقدر ایمن هستند.حتما تا آخر مقاله همراه چیات باشید.

مزایای استفاده از تفنگ های ماساژ

یک تفنگ ماساژ کمک زیادی به کاهش سفتی و درد عضلانی می کند. این دستگاه‌ها بافت‌های عضلانی را تحریک می‌کنند، گردش خون را بهبود می‌بخشند، درد را کاهش می‌دهند و تنش را از بین می‌برند. با این حال، برای یک فرد معمولی، همیشه نمی‌توان از تفنگ ماساژ مانند ماساژدرمانگر یا فیزیوتراپیست استفاده کرد. درمان ضربه ای با هدف تقویت جریان خون شما، در نتیجه افزایش انتقال مواد مغذی و اکسیژن به عضلات شما انجام می شود. اما استفاده نادرست از تفنگهای ماساژ می تواند منجر به التهاب ناشی از پارگی رگ های خونی شود. با مختل شدن این مسیرها، از مزایای بالقوه محروم خواهید شد.

ماساژور دستی و بزرگسالان

افراد جوان‌تر احتمالاً متوجه خواهند شد که با موفقیت در برابر هرگونه اثرات مضر بالقوه اسلحه‌های ماساژ که ارتعاشات با فرکانس بالا در بافت‌هایشان ایجاد می‌کنند جون سالم به در میبرند. اما با افزایش سن، بافت‌ها و پوست نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر می‌شوند. به همین دلیل، افراد مسن ممکن است استفاده از تفنگ های ماساژ را ناراحت کننده بدانند.

ولی همه اینها با نوع سری,قدرت,سرعت,مدت زمان و محل ماساژ رابطه مستقیم دارند.

چگونه اسلحه های ماساژ می توانند مضر باشند؟

بله، اسلحه های ماساژ می توانند مضر باشند، به خصوص اگر بد استفاده شوند. بنابراین، باید اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از آسیب به اندام های داخلی، اعصاب، شریان ها و حتی خود ماهیچه ها انجام دهید. ما به شما هشدار می دهیم که در صورت احساس درد غیرعادی یا مشکوک بودن به بدتر شدن ناحیه ماسا، فوراً استفاده از تفنگ ماساژ را متوقف کنید. بیایید نگاهی عمیق‌تر به مسائل مرتبط با بی‌تجربه بودن در هنگام استفاده از تفنگ‌های ماساژ بیندازیم:

فشار عضلانی

کشش بیش از ظرفیت عضله می تواند منجر به کشیدگی عضلانی دردناک شود. این اغلب ناشی از حرکات ناگهانی یا نامناسب یا کار بیش از حد عضلات شماست. ممکن است به دلیل ضربان شدید یک تفنگ ماساژ، عضلات خود را تحت فشار قرار دهید. اگر در حال حاضر دچار کشیدگی عضلانی شده اید از تفنگ ماساژبا سرعت بالا و سری تیز دوری کنید.

رگ به رگ شدن

رگ به رگ شدن چیزی است که وقتی یک رباط یا عضله را پاره می کنید اتفاق می افتد. و درست مانند کشیدگی ها، از کشش بیش از حد عضلانی یا حرکات ناگهانی ناشی می شوند. اگر هنگام استفاده از تفنگ ماساژ صدایی شنیدید که با احساس درد همراه است، احتمال دارد که عضله خود را رگ به رگ شده باشید. در این مرحله بلافاصله دستگاه را زمین بگذارید.

رگ های خونی آسیب دیده

اگر از فشار بیش از حد با تفنگ ماساژ خود استفاده می کنید، ممکن است باعث پارگی رگ های خونی شود. چنین سناریوهایی ممکن است منجر به کبودی روی پوست شود.

شکستگی

افرادی که استخوان‌های شکسته یا شکسته دارند باید از استفاده از تفنگ‌های ماساژ خودداری کنند – حرکت چکشی این دستگاه‌ها می‌تواند وضعیت را بیشتر بدتر کند. اگر در حال بهبودی از شکستگی هستید، سعی کنید استخوان ضعیف را در معرض این اسلحه ها قرار ندهید. اگر اصلاً مشکلی در ارتباط با استخوان های شکننده دارید، بهتر است به طور کلی از تفنگ های ماساژ دوری کنید.

التهاب

آسیب اغلب با التهاب همراه است. ناحیه ملتهب نیز جریان خون بیشتری را تجربه خواهد کرد. برخی از شرایط التهابی رایج عبارتند از بورسیت و تاندونیت. بنابراین، اگر قبلاً دچار التهاب شده‌اید، از استفاده از تفنگ ماساژ خودداری کنید، زیرا فقط روند بهبودی شما را کند می‌کند، هم درد عضلانی شما را تشدید می‌کند و هم التهاب را افزایش می‌دهد.

انقباضات بیش از حد عضلانی

هنگامی که در معرض یک تفنگ ماساژ قرار می گیرید، سیستم عصبی سمپاتیک شما ممکن است فعال شود و سیگنال های جنگ یا گریز را به اعصاب عضلانی تحریک کند. این می تواند منجر به انقباضات اضافی در عضلات شما شود. زمانی که می‌خواهید تنش را کاهش دهید یا عضله‌ای را شل کنید، تجربه انقباضات بیشتر تحت فشار خارجی می‌تواند برعکس آنچه می‌خواهید عمل کند.

حساسیت بیشتر در اعصاب

وقتی زیر یک تفنگ ماساژور قرار می‌گیرید، ممکن است اعصاب شما فشار بیش از حدی را تجربه کنند. این به این دلیل است که دستگاه ضربات سریعی به بدن شما وارد می کند و در نتیجه انتقال سیگنالعصبی به مغز افزایش می یابد. در نتیجه این افزایش حساسیت در اعصاب، ضربان قلب شما ممکن است افزایش یابد. برخی از افراد ممکن است افزایش فشار خون خود را نیز تجربه کنند.

آسیب به فیبرهای عضلانی

سلول‌های موجود در ماهیچه‌های شما بسیار بادوام هستند، اما لزوماً برای جذب ضربات سریع نیستند. اسلحه های ماساژ یک اثر تند ایجاد می کنند که می تواند به بافت همبند فیبرهای عضلانی و پروتئین های میوزین و اکتین آسیب برساند. این می تواند قدرت بدن را کاهش دهد و تنش را در عضلات شما افزایش دهد.

نحوه استفاده ایمن از تفنگ های ماساژ

تفنگ های ماساژ در بیشتر موارد بسیار ایمن هستند. آنها فقط برای کسی که نمی داند چگونه از آن استفاده کند خطر ایجاد می کند. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما در استفاده ایمن از تفنگ ماساژ کمک می کند:

  • از تفنگ ماساژ به آرامی و در جلسات کوتاه استفاده کنید. تنظیمات قدرت را پایین نگه دارید و توجه داشته باشید که بدن شما چگونه به آن پاسخ می دهد.
  • استفاده از دستگاه روی ساق پا و ران‌ها آسان است، اما هنگام استفاده از تفنگ‌های ماساژ بر روی نواحی استخوانی خود مراقب باشید. هنگام پوشاندن نواحی اسکلتی مانند آرنج و مفاصل زانو، برای جلوگیری از کبودی، فشار کمی اعمال کنید.
  • وقتی گردن خود را ماساژ می دهید ملایم باشید و از عروق خونی و اعصاب مهم دوری کنید.
  • اگر مطمئن نیستید که در شرایطی مانند بارداری یا ترومبوز ورید عمقی باید از دستگاه استفاده کنید با پزشک خود مشورت کنید.

همچنین اکیداً توصیه می کنیم که راهنمای استفاده از تفنگ ماساژور را مطالعه کنید تا خود را به دانش مناسب دستگاه خاص خود مجهز کنید.

سخن آخر

پس از پاسخ به این سوال که “آیا اسلحه های ماساژ می توانند مضر باشند؟”، ممکن است از خود بپرسید که آیا اصلاً ارزش خرید دستگاه ماساژ را دارد یا خیر. تصمیم تا حد زیادی به شرایط بدن و بیماری های موجود بستگی دارد. از این گذشته، نمی توان چندین مزیت سلامتی را که اسلحه های ماساژ ارائه می دهند انکار کرد. مراقب باشید در ماساژ زیاده روی نکنید و در صورتی که برای بدن شما مناسب نیست از استفاده از تفنگ خودداری کنید. به یاد داشته باشید، تفنگ های ماساژ ابزار جادویی برای کمک به شما برای غلبه بر درد بدن نیستند (اگرچه مطمئنا می توانند کمک کنند!). اگر مطمئن نیستید که آیا دستگاهی برای استفاده شما ایمن است یا خیر، با یک متخصص پزشکی مشورت کنید.

ماساژور تفنگی ارزش خرید دارد؟(ضربه درمانی چیست)
ماساژور تفنگی چیات مدل اس 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *